Praktyczna izolacja i oryginalna ozdoba jednocześnie

Panele ścienne to rozwiązanie zyskujące systematycznie na popularności. Ich odważne i nieraz wyrafinowane kształty to świetna alternatywa dla jednolicie kolorowych ścian czy tapet. Panele mają dodatkową zaletę w postaci swojej trójwymiarowej formy tworzące wrażenie głębi pojawiających się na nich wzorów.

W Fomly również zainteresowaliśmy się tą kategorią wyrobów wnętrzarskich. Ale po co wchodzić na inne rynki skoro w Polsce nie brakuje już doświadczonych w tej branży graczy oferujących bardzo często produkty bardzo wysokiej jakości?

Jak zwykle u podstaw naszego działania stała ciekawość i chęć rozwiązania problemu w nieoczywisty sposób. Nie bez znaczenia pozostawał także fakt, że pianka poliuretanowa, w połączeniu z powłoką Fomly pozwalały nam projektować takie panele ścienne, dla których konkurencji zwyczajnie nie ma. Dodatkowo możemy wzbogacić tę kategorię produktów o nowe, niedostępne do tej pory walory.

Miękkie panele 3D

Większość paneli trójwymiarowych powstaje z tworzyw, które nie oferują klasycznie rozumianej elastyczności czy miękkości w dotyku. To niejednokrotnie bardzo atrakcyjne wizualnie lecz zupełnie nieatrakcyjne w dotyku elementy. To niby nic złego skoro mają pełnić funkcję dekoracji ale i to można w jakiś sposób poprawić. Wierzymy, że doświadczenie z korzystania z takiej okładziny ściennej będzie pełniejsze jeśli wykonamy ją z miękkiej pianki, pokrytej elastyczną powłoką i lakierem w ciekawym kolorze. 

Takie połączenie powoduje, że powstaje rzecz piękna, miła w dotyku, a za sprawą wykorzystania powłoki Fomly, również trwała i odporna na przetarcia.

Miękkie i zupełnie zmywalne 

Panele Fomly to także niczym nieskrępowana możliwość mycia i dezynfekcji. Dzięki występowaniu dokładnie tych samych cech co w naszych meblach, panele ścienne zachwycają łatwością utrzymania ich w nienagannej czystości, a komfort użytkowania wzbogaca także świadomość, że w pomieszczeniach wykorzystywanych przez wiele osób możemy z łatwością czyścić ich powszechnie dostępnymi środkami do dezynfekcji. 

Piękne i niezwykle przydatne

Panele ścienne wykonane w technologii Fomly to także znakomite rozwiązanie dla osób chcących przy okazji pokrycia ścian ozdobną strukturą uzyskać dodatkową korzyść w postaci izolacji akustycznej. 

Na rynku występują również panele akustyczne, takie jak te stosowane w studiach nagraniowych. Ich budowa przy stosowaniu na dużych powierzchniach sprzyja izolacji akustycznej z zewnątrz ale przede wszystkim niweluje echo powstające wewnątrz. Panele te są jednak uzyskiwane z surowej pianki poliuretanowej oferując zwykle bardzo wąską paletę dostępnych kolorów. Dodatkowo nie tworzy się ich z myślą o dezynfekcji, zmywaniu czy komplementarności z innymi elementami wyposażenia wnętrza. 

Jeżeli chcemy uzyskać podobne jak w przypadku panelu akustycznych właściwości możemy sięgnąć po te panele Fomly, które oferują nieregularne powierzchnie wykończenia. Ich kształt pomoże w poprawie parametrów akustycznych pomieszczenia i stworzy wrażenie przytulności przy jednoczesnym zachowaniu walorów praktycznych produktów Fomly. 

E-book

Jak zadbać o higieniczną czystość mebli w przestrzeniach publicznych?

Podziel się tym!
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Tomasz Ilnicki

Tomasz Ilnicki

Opiekun klienta

Katalog Fomly

Odbierz bezpłatnie katalog mebli FOMLY i poznaj ulubione modele naszych klientów.

Sprawdź też:

Uzupełnij swoje dane

a na podany adres e-mail prześlemy katalog

Strona korzysta z plików cookies. Wyświetl szczegóły - Polityka prywatności