Poznaj FOMLY

miłośników niestandardowych rozwiązań

Kim jesteśmy?

Biznes zaczynaliśmy w branży eventowej, jako wypożyczalnia mebli i akcesoriów na różnego rodzaju wydarzenia, pod zupełnie inną marką. Podczas wynajmowania dużych ilości sof, foteli czy puf na konferencje, eleganckie bankiety bądź imprezy plenerowe zauważyliśmy 4 powtarzające problemy, z którymi się zmagaliśmy:
  • tapicerka skórzana/materiałowa nie jest odporna na częste i długotrwałe czyszczenie
  • brak odporności mebli tapicerowanych na wodę (lub inne płyny)
  • niska wytrzymałość tapicerki meblowej na częstą eksploatację, w warunkach imprezowych
  • meble tapicerowane są mocno ograniczone, jeśli chodzi o formę (praktycznie każda sofa/fotel wygląda bardzo podobnie).

Stwierdziliśmy, że musimy tę sytuację zmienić, dlatego wprowadziliśmy do branży eventowej nową jakość, lepszy, unikalny produkt, który będzie rozwiązaniem tych problemów. A borykaliśmy się z nimi nie tylko my, ale także inni dostawcy.

Przeszukiwanie internetu nie przyniosło spektakularnych efektów: w zasadzie rynek mebli do siedzenia ograniczał się tylko do oferty mebli tapicerowanych, bądź wykonanych z tworzyw sztucznych. Nam zależało, aby meble były wytrzymałe, wodoodporne i… wygodne!

Budownictwo / przemysł na styku z meblarstwem. Czy to możliwe?

Szukając w sieci wytrzymałych materiałów w budownictwie i przemyśle, napotkaliśmy na filmy na YouTubie obrazujące wykorzystanie natrysku pewnej, tajemniczej substancji na różnego rodzaju powierzchnie przemysłowe, posadzki, dachy hal przemysłowych, wnętrza basenów itp. Zaczęliśmy temat drążyć, spotykać się z ludźmi z branży chemicznej, zgłębiać materiały informacyjne, testować natrysk różnych dziwnie brzmiących substancji na pianki tapicerskie i styropian.

Kilka lat później...

Można powiedzieć, że z niewinnego pomysłu wzbogacenia i udoskonalenia branży eventowej o meble nowej jakości, powstała w 100% polska firma i marka, oferująca produkty nie tylko “wszystko – odporne”, ale również designerskie, wygodne, o uniwersalnym zastosowaniu. Dziś chcemy docierać z naszymi produktami nie tylko do klientów z Polski czy Europy, ale z całego świata! Czy nam się to uda? Wiele zależy również od Ciebie!

Co nas wyróżnia?

Unikatowa technologia

niespotykane do tej pory możliwości i wzornictwo

Nowa jakość

niezależnie czy wewnątrz czy na zewnątrz, Fomly dostarcza nowych doznań swoim użytkownikom rozpieszczając komfortem i wygodą utrzymania

Design, który zachwyca

staramy się projektować meble w wyjątkowym stylu, aby tworzyć niezapomniane aranżacje

Działamy kompleksowo

bogate portfolio gotowych form, meble według własnego projektu, pomoc w aranżacji, produkcja i dostawa