FAQ

Poznaj odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania naszych klientów.

Podstawowym elementem konstrukcyjnym jest pianka poliuretanowa o różnych gęstościach od 40 kg na m3. Najogólniej można powiedzieć, że jest to ten sam materiał, który jest używany w tradycyjnych meblach tapicerowanych na siedzisku, oparciu czy podłokietnikach, z tą różnicą, że nie nakładamy na to tapicerki materiałowej/skórzanej. Istnieje możliwość produkcji mebli z dodatkami np. drewnianymi, ale jest to wyłącznie rozwinięcie głównej koncepcji, która polega na tym, że meble nie mają żadnych stelaży.

Stelaż nie jest potrzebny. Pianka sama w sobie jest wystarczająco twarda, wytrzymała i stabilna, aby stanowiła podstawę mebla. Dodatki w postaci drewnianych czy metalowych elementów są możliwe, ale nie jako główny element konstrukcyjny, a wyłącznie jako dodatek zwiększający walory wizualne produkowanych przez nas mebli.

Zamiast tradycyjnej tapicerki materiałowej czy skórzanej wykorzystujemy innowacyjną, autorską mieszankę elastomerową, która pod wysokim ciśnieniem, natryskowo jest nakładana na piankę. Tak stworzona warstwa wierzchnia jest wyjątkowo wytrzymała na uszkodzenia, przetarcia, przecięcia, których nie da się uniknąć w przypadku tapicerki materiałowej w toku normalnej eksploatacji mebli. Co więcej sama pianka, wbrew pozorom i ogólnemu przeświadczeniu nie jest tak krucha jak może się wydawać. Jest materiałem wytrzymałym, elastycznym, a przy tym miękkim i bezpiecznym. Wytrzymałości finalnej nadaje jej dodatkowo, wspomniana wcześniej elastomerowa warstwa wierzchnia.
Nie, pianka nie jest barwiona. Wykorzystujemy piankę w dowolnym kolorze, na którą natryskowo nanoszona jest jednolita i wytrzymała warstwa elastomerowa. Następnie na tak przygotowaną powierzchnię również natryskowo nanoszony jest elastyczny lakier o właściwościach wodoodpornych i UV odpornych – jest to podstawowa zaleta naszych mebli, odróżniająca je od mebli z tapicerką materiałową. Lakiery, za pomocą których nadajemy meblom odpowiedniego koloru,występują w szerokiej palecie barw NCS.
Tak! Zdecydowanie tak! Fakt niewykorzystywania w procesie produkcji twardych elementów czy stelaży, a wyłącznie samej pianki (gąbki), powoduje, że mebel jest miękki w dotyku, wygodny, a przy tym bezpieczny np. dla dzieci. Meble produkowane na potrzeby wyposażenia przedszkoli czy po prostu pokoi dziecięcych, mogą być z powodzeniem wykorzystywane również jako zabawki.
Tak, dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii produkcji i natryskowo nanoszonej warstwy elastomerowej, stanowiącej coś w rodzaju “tapicerki”, meble są praktycznie „nie do zdarcia” w normalnym użytkowaniu. Przeprowadziliśmy szereg crash-testów, najeżdżając autami terenowymi na meble, po czym meble wracały do pierwotnego kształtu bez uszczerbku.
Warstwa wierzchnia naniesiona natryskowo „zamyka” piankę i stanowi nieprzemakalną powłokę, dzięki czemu nasze meble nadają się do użytku zewnętrznego np. jako wyposażenie ogrodów, tarasów czy powierzchni przybasenowych. Po zamoknięciu wystarczy meble wytrzeć szmatką lub ręcznikiem papierowym i możemy ich spokojnie nadal używać.

Co do zasady meble stoją bezpośrednio na podłodze, nie posiadają żadnych dodatkowych podstawek czy stelaży od spodu.

Przy produkcji np.mebli do zastosowań przedszkolnych, czy generalnie dla dzieci, ma to znaczenie w kontekście bezpieczeństwa użytkowania – meble z samej pianki są miękkie i bezpieczne dla użytkowników.

Możemy jednak wyprodukować meble z podstawą np. z drewna czy metalu, jeśli życzy sobie tego klient i jest to wymagane z punktu widzenia warunków technicznych w miejscu montażu mebli. Tego typu modyfikacje są analizowane już w ramach zleceń indywidualnych.

Tak, jak wspominaliśmy meble FOMLY są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości – wystarczy skorzystać z wilgotnej szmatki, aby je wyczyścić. Jeśli chcesz, aby powierzchnia mebli była dodatkowo zabezpieczona, a czyszczenie możliwie najskuteczniejsze, napisz do nas i skorzystaj z naszych dedykowanych płynów na bazie alkoholu 70% i środków czystości z serii FOMLY ULTRA CARE
Tak. Meble przeznaczone są również dla przestrzeni outdoorowych. Posiadają specjalną powłokę elastomerową odpowiadającą m.in. za wodoodporność mebli. Dodatkowo lakier, który stosujemy do nadania meblom odpowiedniego koloru, posiada właściwości UV odporne, a więc zapobiega szybkiej utracie koloru, tak jak to ma miejsce przykładowo w przypadku tapicerki z tkaniny, bądź skórzanej.

Tak. Wszystkie meble obejmuje standardowa gwarancja na okres 12 miesięcy.

Istnieje możliwość wydłużenia gwarancji do 24 miesięcy za dodatkową opłatą. Szczegóły w sklepie internetowym

Wypełniasz formularz, skontaktujemy się z Tobą telefonicznie, a następnie ustalamy zakres współpracy. Nasz projektant przygotowuje dla Ciebie projekt, który po akceptacji jest przekazany do działu produkcji. Na tym etapie otrzymujesz także informację o terminie realizacji mebli.
W przypadku zakupu mebli katalogowych zapraszamy do naszego sklepu internetowego. W przypadku zamówień indywidualnych najpierw podpisujemy umowę, a następnie następuje przedpłata na podstawie faktury proforma. Jest to równoznaczne z momentem rozpoczęcia realizacji zamówienia według wytycznych z podpisanej wcześniej umowy.