Wykorzystaj wszechstronności kształtu piramidy

Ostrosłup foremny na podstawie kwadratu – pozornie kolejna bryła jakich wiele innych w szerokim katalogu form stosowanych w aranżowaniu wnętrz. Dziś kilka słów o tym jak dzięki  technologii mebli w powłokach elastomerowych korzystać z ogromnego potencjału brył piramidalnych i ich licznych wariantów.

Już sam płaski kształt trójkąta wykorzystany w odpowiedniej sekwencji potrafi zachwycać. Pamiętam jak jeszcze jako młody chłopak zatrzymywałem się na klatce schodowej u mojego kuzyna dotykając namalowanych na niej trójkątów żeby upewnić się czy aby na pewno nie są trójwymiarowe. Efekt, który zrobił na mnie takie wrażenie był jednak iluzją trójwymiarowości, uzyskaną za sprawą celowego i umiejętnego operowania trójkątnymi wzorami w taki sposób aby wydawało się jakby wystawały ze ściany. 

https://www.onpointquilter.com/blog/inspired-by-vasarely?utm_source=On+Point+Quilter+Newsletter&utm_campaign=9ce92de1bd-Snowflake+Sampler+Quilt_COPY_01&utm_medium=email&utm_term=0_2d8a34ca8a-9ce92de1bd-10897465

Zjawisko to możemy dziś pogłębiać i wynosić na wyższe poziomy sięgając już nie tylko po kształt trójkąta ale będąca jego rozwinięciem bryłę ostrosłupa foremnego czyli popularnej piramidy.

Na przestrzeni ostatnich tygodni włączyliśmy się w pracę z architektem, który złożył zapytanie o dość nieoczywisty produkt. Według wizualizacji miała to być trójwymiarowa okładzina ścienna przypominająca na pierwszy rzut oka coś podobnego do niektórych modeli naszych paneli ściennych tylko znacznie bardziej skomplikowana. Kilka minut rozmowy i parę rysunków później okazało się, że cała instalacja składa się wyłącznie z brył będących wariacją na temat piramidy, ułożonych w taki sposób, że razem tworzyły one fascynującą i zupełnie nie oczywistą mozaikę. 

Bart Roos | the Identiteam | Bloomming Lightfacet https://pin.it/12ymK9a

Modularność wzoru w takich instalacjach stwarza szereg ułatwień. Dzięki temu, że najmniejszy element układanki to również jedyny element układanki, możemy operując jedną bryłą tworzyć wzory o niemal dowolnych rozmiarach. Produkty uzyskane w ten sposób mają także inne walory naszych paneli ściennych takie izolacja akustyczna okładanych ścian od dźwięków z zewnątrz czy rozbijanie pogłosów wewnątrz pomieszczenia.

O panelach akustycznych Fomly pisaliśmy więcej na naszym Blogu ->

Historia którą dziś przybliżam jest ciekawa również z tego powodu, że mozaika, którą chcieliśmy uzyskać musiała być jeszcze malowalna. Chodziło bowiem o to aby użytkownik docelowy mógł w przyszłości zmieniać kolor paneli z taką samą łatwością jak przemalowuje się ściany. Szczęśliwie i taką właściwość udało się nam uzyskać dostosowują materiał wykończenia naszych niesymetrycznych piramidek do wymogów malarskich.

https://organicmakeupreviews.wordpress.com/2016/02/25/review-everyday-coconut-daily-face-lotion-with-spf-15/

Instalacje dla dzieci

Abstrahując od naszej mozaiki, która służy głównie temu aby nadać indywidualnego charakteru pomieszczeniu, w którym się znajduje, kształty piramid stosujemy także w inny sposób. W wariancie, w którym wykonujemy bryłę piramidy w naszej ulubionej technologii pianki pokrytej lekkim elastomerem możemy tworzyć wspaniałe wyposażenie sal zabaw dziecięcych. 

W ostatnim czasie jesteśmy zaangażowani również w projekt sali zabaw gdzie jedną z atrakcji jest pochylnia wspinaczkowa dla najmłodszych. Piramidki stanowią w tej instalacji formę miękkich i bezpiecznych chwytów/podparć dla wspinających się dzieci, które można także łatwo dezynfekować.

 Fomly - piramidki z przeznaczeniem do paneli ściennych i sal zabaw dziecięcych
Fomly – piramidki z przeznaczeniem do paneli ściennych i sal zabaw dziecięcych

Piramidy mają także inne zastosowania

Ostatnie prace z bryłami będącymi wariacjami na temat piramidek zwróciły naszą uwagę na tę formę. Kojarzona w pierwszym odruchu ze starożytnym egiptem piramida może obok wykorzystania w panelach ściennych lub salach zabaw dziecięcych stać się inspiracją dla projektów mebli. Mnogość potencjalnych zastosowań rozbudziła naszą wyobraźnie i mamy nadzieje wypracować w niedalekim czasie projekty oparte o ostrosłup foremny. 

A czy Ciebie inspirują piramidy? Czy sięgasz po tę bryłę w pracy projektowej? Może są jakieś zagadnienia, w których nasza wiedza i doświadczenia zdobyte w trakcie różnych realizacji mogłyby okazać się dla Ciebie przydatne. Jeżeli tak – pisz do nas na kontakt@fomly.pl.

E-book

Jak zadbać o higieniczną czystość mebli w przestrzeniach publicznych?

Podziel się tym!
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Tomasz Ilnicki

Tomasz Ilnicki

Opiekun klienta
Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!

Katalog Fomly

Odbierz bezpłatnie katalog mebli FOMLY i poznaj ulubione modele naszych klientów.

Sprawdź też:
Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!

Uzupełnij swoje dane

a na podany adres e-mail prześlemy katalog

Strona korzysta z plików cookies. Wyświetl szczegóły - Polityka prywatności