To nie są meble do wszystkiego!

Masz wrażenie, że powiedzenie “jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego” jest tak samo powszechne jak reklamy produktów uniwersalnych i wszechstronnych?

Niby wiemy, że do spania najlepiej sprawdzi się łóżko z pełnowartościowym materacem, do salonu wygodna sofa do siedzenia ale często jako rozsądny wybór sugeruje się nam meble łączące te funkcjonalności. W innych dziedzinach życia dzieje się podobnie – niekiedy ma to nawet spory sens.

Aparat fotograficzny, dyktafon i notatnik

W pewnego rodzaju produktach przywykliśmy już do tego, że taka kombinacja różnych funkcji działa na tyle dobrze, że nie odczuwam już potrzeby kupowania osobno kieszonkowego aparatu fotograficznego czy urządzenia do nagrywania rozmów skoro z powodzeniem obydwie potrzeby zaspokajamy telefonem komórkowym.

We wnętrzarstwie łączenie cech różnych mebli było kierunkiem wielokrotnie podejmowanym przez projektantów. Wyroby takie jak łóżko tapczan czy meblościanka są genialnymi projektami, które powstawały w odpowiedzi na potrzeby użytkowników nie dysponujących wystarczającą przestrzenią do pomieszczenia elementów pełniących wyłącznie pojedyncze funkcje. 

Mimo głębokiego uznania dla tych pomysłów, a także wielu ich późniejszych reinkarnacji trzeba przyznać, że nigdy takie multifunkcyjne elementy nie były idealne w pełnieniu żadnej z pojedynczych ról.

Samochód sportowo – rekreacyjny, dobry dla rodziny w mieście i na długie podróże

Wizje wielu wszechstronnych produktów są atrakcyjne z perspektywy komunikacyjnej. To piękna i atrakcyjna myśl aby nabywając jedną rzecz zyskiwać namiastkę kilku innych. 

Często takiej komunikacji towarzyszy też obraz przyszłego użytkownika, który do tej pory swoim samochodem tylko jeździł ale nabywając nowym model zacznie też pływać na desce windsurfingowej, spędzać więcej czasu na spacerach poza miastem, kupi psa i magicznym sposobem zacznie omijać korki.

Projektowanie z myślą o użytkowniku i sposobie użytkowania

Produkty z naszego portfolio powstają z myślą o osobach, które z nich mają korzystać, a także sposobie w jaki będą to robić. Wychodząc od minimalistycznych form staramy się uczynić nasze produkty możliwie najlepszymi do siedzenia siedziskami, najlepszymi do leżenia leżankami i bezkonkurencyjnymi w byciu pufą pufami.

Nie proponujemy naszym klientom aby próbowali uwierzyć w inne, pozornie atrakcyjne wykorzystanie nabywanych u nas mebli. O ile jakiś produkt nie jest projektowany w taki sposób aby sprostał podobnym wyzwaniom co przytoczona wcześniej meblościanka, to zwyczajnie ogniskujemy uwagę na zapewnieniu najlepszej sprawności jego podstawowej funkcji.

Na swojej leżance oglądam telewizję w salonie, a w lecie opalam się w ogrodzie – czy robię coś źle?

Nawet jeżeli nasze meble, za sprawą swoich wyjątkowych właściwości sprawdzają się tak samo dobrze wewnątrz i na zewnątrz to wciąż nie sprawia, że aspirują do miana multi funkcjonalnych. Funkcja siedzenia czy leżenia jest po prostu realizowana tak samo dobrze niezależnie od miejsca, w którym meble są użytkowane. Unikatowe cechy mebli powleczonych lekkim elastomerem czynią te formy odpornymi na wodę, trwałymi na działanie warunków atmosferycznych i częstą dezynfekcję.

Takie właściwości sprawiają, że można je z takim samym powodzeniem stosować w domu, ogrodzie ale także restauracji czy na imprezie na wolnym powietrzu. To wciąż ten sam jednofunkcyjny mebel realizujące pokładane w nim oczekiwania w najlepszy z możliwych sposobów lecz zyskujący wszechstronność zastosowania za sprawą unikatowych cech technologii w jakiej powstał.

Tak właśnie rozumiemy wszechstronność w Fomly.

Zdjęcie ilustrujące artykuł pochodzi z tekstu „The Craziest Multi-Tool Ever Made Kills in 100 Different Ways” opublikowanego na Wired.com.

https://www.wired.com/2013/10/you-can-kill-a-man-100-ways-with-this-crazy-swiss-army-knife/
E-book

Jak zadbać o higieniczną czystość mebli w przestrzeniach publicznych?

Podziel się tym!
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Tomasz Ilnicki

Tomasz Ilnicki

Opiekun klienta

Katalog Fomly

Odbierz bezpłatnie katalog mebli FOMLY i poznaj ulubione modele naszych klientów.

Sprawdź też:

Uzupełnij swoje dane

a na podany adres e-mail prześlemy katalog

Strona korzysta z plików cookies. Wyświetl szczegóły - Polityka prywatności