Renowacja nie tylko z eko-pobudek (część 2/2)

Drugie życie instalacji artystyczne Festiwalu Muzyki Filmowej. Wielkie litery FMF zostały przez nas wykonane ponad dwa lata temu i w tym roku wróciły do naszego zakładu aby poddać je renowacji i nadać im nowy kolor.

Relacja z drugiej części renowacji liter FMF. Nanoszenie nowej warstwy elastomerowej i nowego, czarnego lakieru.

Jeżeli jeszcze nie znacie historii liter FMF i pierwszej części procesu ich renowacji to serdecznie polecamy lekturę artykułu Renowacja nie tylko z eko-pobudek (część ½).

Przypomnijmy. Na początku tego roku publikowaliśmy krótką historię pewnej realizacji, która zasługiwała naszym zdaniem na własny artykuł. Litery FMF były bowiem zleceniem realizowany na dość wczesnym etapie rozwoju naszej technologii, a wnioski z tego projektu dostarczyły nam wielu praktycznych wskazówek. Stworzyliśmy wówczas trzy wielkie litery, które polakierowane złotą farbą stanęły na zakolu Wisły, gdzie pełniły rolę logo imprezy.

Realizacja okazała się wielkim sukcesem, tym bardziej, że logo miało być nie tylko scenografią, a także praktycznym siedziskiem, z którego korzystać mieli goście imprezy. Litery w technologii Fomly wypełniły swoją rolę wzorowo, a sama instalacja pozostała w tym miejscu jeszcze długo po zakończeniu Festiwalu.

Jak pisaliśmy w pierwszej części tej historii litery padły w okresie swojej eksploatacji ofiarą kilku aktów wandalizmu i nosiły ślady zużycia. Dodatkowo, od momentu imprezy w 2019 modyfikacji uległo samo logo Festiwalu Muzyki Filmowej, który od teraz miał prezentować się już nie w kolorze złotym, a czarnym.

Okoliczności te sprawiły, że powrót do naszego warsztatu, a następnie renowacja powłoki i naniesienie nowego lakieru stały się nieuniknionym scenariuszem.

Po przyjęciu elementów do naszej firmy oszacowaliśmy skalę zniszczeń. Zbadaliśmy też ogólną kondycję instalacji i zaplanowaliśmy prace. Na filmie poniżej prezentujemy jak przebiegała druga część procesu, na który składało się nanoszenie nowej warstwy powłoki elastomerowej i nowego koloru.

Zobacz jak wygląda druga część procesu renowacji liter FMF. Nanoszenie nowej powłoki elastomerowej i lakieru.

Praca została wykonana, a litery wróciły do pełnienia swojej pierwotnej roli. Renowacja to dobra okazja do tego aby lepiej wyjaśnić jak postępowanie z elementami wykorzystującymi powłoki elastomerowe może przełożyć się również na inne branże. Fomly obok właśnie takich nietypowych realizacji, to przede wszystkim meble i pozostałe elementy wystroju. Stosowane są one nie tylko wewnątrz ale z uwagi na swoją odporność również na zewnątrz.

Nowa warstwa lakieru kładziona jest na czystą i odtłuszczoną powierzchnie. Wszystkie niedoskonałości usuwane są przed lakierowaniem każdej płaszczyzny.

Meble Fomly sprawdzają się tym samym doskonale w miejscach użyteczności publicznej, gdzie prawdopodobieństwo wystąpienia aktów wandalizmu jest zauważalne. Co wówczas robić z meblami tworzony w technologii lekkich elastomerów? Jak pokazuje to historia scenografii FMF, elementy te można poddać gruntownej renowacji przywracając im pierwotny blask.

Renowacja jest także sposobnością do zmiany koloru, a paleta barw Fomly jest systematycznie rozwijana. Jeżeli elementy scenografii Twojego wydarzenia poddane zostaną zmianie koloru, elementy wykonane w technologii Fomly mogą zrobić to samo!

E-book

Jak zadbać o higieniczną czystość mebli w przestrzeniach publicznych?

Podziel się tym!
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Tomasz Ilnicki

Tomasz Ilnicki

Opiekun klienta
Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!

Katalog Fomly

Odbierz bezpłatnie katalog mebli FOMLY i poznaj ulubione modele naszych klientów.

Sprawdź też:
Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!

Uzupełnij swoje dane

a na podany adres e-mail prześlemy katalog

Strona korzysta z plików cookies. Wyświetl szczegóły - Polityka prywatności