Poznaj naszą deklarację ekologiczną

Jako producent nowoczesnych mebli bazujących na tworzywach sztucznych mamy pełną świadomość ogromnego znaczenia sposobu gospodarowania odpadami. Znamy także wagę oddziaływania tworzyw na środowisko naturalne.

Poliuretany, podobnie jak inne tworzywa z grupy elastomerów zrewolucjonizowały nasz świat.

To dzięki nim możliwe stało się powszechne wytwarzanie komfortowych mebli, elementów wyposażenia domów, biur czy samochodów. To bez wątpienia wielkie osiągnięcie cywilizacyjne, poprawiające jakość naszego życia i (tak jak ma to miejsce w naszym przypadku) pomagające spełniać marzenia o nowych kierunkach wzorniczych i funkcjonalnych.

Tworzywa sztuczne to także jeden z głównych składników zanieczyszczeń wód oceanicznych, a także ta grupa śmieci i odpadów, których biodegradacja trwa najdłużej.

Plastikowe śmieci podobnie jak zużyta elektronika to zmora naszej planety. Musimy jednak wiedzieć, że to nie wina samego wynalazku, a sposobu w jaki z nim postępujemy. Nie można bowiem zrezygnować ze wszystkich dobrodziejstw jakie dały nam tworzywa kojarząc je bezpośrednio ze stertami śmieci dryfującymi po oceanach.

Konieczne jest działanie na wielu obszarach jednocześnie. Ludzkość staje w obliczu konieczności efektywnego i powszechnego gospodarowania odpadami powstałymi z tworzyw sztucznych przy jednoczesnym doskonaleniu receptur tych tworzyw tak aby ich produkcja czy późniejsza degradacja odbywały się bez szkody dla środowiska naturalnego. 

W Fomly tworzymy meble z wykorzystaniem tych samych tworzyw, które powszechnie wykorzystuje się w meblarstwie na całym świecie.

Analizujemy całą drogę jaką przechodzi produkt od jego powstania, aż do chwili wycofania go z użycia i poddaniu utylizacji. Projektujemy nasze meble w taki sposób aby ich dekonstrukcja pozwalała na łatwe odseparowanie od siebie kolejnych podtypów materiałów sztucznych i łatwiejsze przetworzenie. 

Deklarujemy, że nie ustajemy i nie będziemy ustawać w wysiłkach mających na celu doskonalenie naszych procesów, projektów, a także receptur tworzyw wykorzystywanych w naszych meblach. Na drodze badań i rozwoju będziemy szukać ekologicznych alternatyw dla aktualnie obowiązujących standardów w zakresie wytwarzania pianek meblowych i powłok wykończeniowych. Jednocześnie w ramach naszej firmy powstawać będą kolejne sposoby na renowację istniejących już mebli, tak aby możliwe było wydłużanie ich przydatności przy zachowaniu pierwotnych parametrów użytkowych. 

Tworzymy i rozwijamy również procedury odbioru wycofywanych z użytku mebli oraz ich efektywne przetwórstwo na nowe produkty. 

Mamy pełną świadomość, że decyzje podejmowane dziś rodzą swoje konsekwencje w perspektywie wielu lat.

Nasze metody produkcji i wykorzystywane materiały nie odbiegają od standardów branżowych co nie oznacza, że nie zauważamy przesłanek do wprowadzania zmian.

Pracujemy z projektantami i w naszych wysiłkach staramy się patrzeć o kilka kroków w przód, przewidując możliwe drogi rozwoju myśli ekologicznej, a także kierunków legislacyjnych. Już dziś projektujemy meble, które mimo zaangażowania tworzyw sztucznych wyróżniają się na tle innych opcji ponadprzeciętną trwałością wydłużającą całkowity cykl życia produktu, a także możliwością późniejszego przetwórstwa na inne składniki nowych mebli lub surowce do zupełnie nowych zastosowań. 

Fomly to nowy sposób myślenia o wnętrzach, potrzebach użytkowników, a także odpowiedzialności producenta za dobrostan środowiska naturalnego.

E-book

Jak zadbać o higieniczną czystość mebli w przestrzeniach publicznych?

Podziel się tym!
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Tomasz Ilnicki

Tomasz Ilnicki

Opiekun klienta
Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!

Katalog Fomly

Odbierz bezpłatnie katalog mebli FOMLY i poznaj ulubione modele naszych klientów.

Sprawdź też:
Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!

Uzupełnij swoje dane

a na podany adres e-mail prześlemy katalog

Strona korzysta z plików cookies. Wyświetl szczegóły - Polityka prywatności