Meble reklamowe? Brandowane? Personalizacja gotowych siedzisk – czy to możliwe?

Dla jednego personalizacja to zmiana koloru, co w meblach tradycyjnych wiąże się z wymianą tapicerki. Dla drugiego będzie to zastosowanie np. nóżek do sofy w innym kolorze bądź przemalowanie na inny kolor widocznych elementów stelaża.

My jednak mówimy o zupełnie innej personalizacji, niedostępnej w przypadku mebli tradycyjnych, ze względu na dość ograniczony proces ich powstawania. Jak więc może wyglądać personalizacja mebli w wersji PREMIUM? 🙂

Stosowana przez nas technologia produkcji mebli (opisaliśmy to zagadnienie na stronie https://fomly.pl/technologia/) daje szerokie możliwości w kontekście tworzenia mebli zarówno trwałych, miękkich, bezpiecznych jak i idealnych pod względem możliwości personalizacyjnych. W kontekście dostosowywania konkretnych modeli mebli do indywidualnych potrzeb odbiorców, zidentyfikowaliśmy w rozmowach z klientami kilka podstawowych potrzeb. A więc..

Jak to wygląda u nas?

Opcja personalizacji nr 1 – Możliwość nadruku grafiki/logotypów na meble:

Przypomnijmy… Warstwa wierzchnia naszych mebli składa się z elastomeru naniesionego natryskowo pod dużym ciśnieniem (dochodzącym do 250 bar) a następnie elastycznego lakieru. Co niezwykle istotne dla funkcji użytkowych i wytrzymałości mebli, obie warstwy ze sobą w pełni współpracują – “z polskiego na nasze” wygląda to tak, że zarówno elastomer jak i lakier mają taką samą elastyczność, giętkość, dzięki czemu lakier nie kruszy się pod wpływem nacisku.

Na tak utworzoną warstwę wierzchnią siedziska, możemy bardzo łatwo nanieść  na siedzisko (również natryskowo) praktycznie dowolną, grafikę z szablonu. Jeśli więc potrzebujesz wykonać meble “reklamowe” na event, wstawić chwytliwe hasło na meble (które jakby nie było są najbliżej ludzi na imprezach promocyjnych Twojej firmy), bądź wyposażyć firmową poczekalnię czy przestrzeń wspólną w brandowane sofy czy pufy – dla nas nie stanowi to problemu! 🙂

Przykładowa grafika naniesiona czarną farbą na panel ścienny FOMLY  w kolorze pomarańczowym.

Jak z trwałością takiego brandingu?

Warte podkreślenia jest to, że grafiki/logotypy/napisy malowane są z wykorzystaniem tego samego lakieru, który jest na całym meblu, dzięki czemu “nadruk” jest tak samo elastyczny i wytrzymały na uszkodzenia. Tym sposobem możemy obrandować zarówno siedzisko jak i ścianki boczne, bez utraty wytrzymałości samego brandingu. 

Opcja personalizacji nr 2 – Czy mogę zmienić kolor mebli? Zamówić konkretny kolor niekoniecznie z głównej palety barw?

Bywa tak, że czasami potrzebujemy dokonać w swoim życiu jakiejś zmiany. Wynika to z aktualnego samopoczucia, zmiany otoczenia, czy po prostu potrzeby związanej ze zmianą aranżacji danego wnętrza. Meble dotychczas spełniające nasze potrzeby zaczynają po prostu… nie pasować 😉

A może by tak zmienić kolor mebli?

Zaczynasz szukać rozwiązania, co można naprawić, zmienić, aby poczuć się lepiej, dopasować nowe wnętrze do nowych wymogów. Oprócz zmiany kolorów ścian, co jest oczywiste i bardzo proste w wykonaniu, potrzebujesz m.in. mebli w nowych barwach. Znając specyfikę mebli tapicerowanych wiesz, że zmiana tapicerki będzie kosztować prawdopodobnie tyle co nowy mebel, a i tak ta prognoza nie uwzględnia pozostałych kosztów takich jak transport do/od tapicera. Finansowo i organizacyjnie zaczyna to tracić sens.

I tutaj wyciągamy do Ciebie, Drogi Czytelniku,  pomocną dłoń!

A w zasadzie pomocną technologię, która pozwala na zmianę koloru mebli na dowolnie przez Ciebie wybrany! Jeśli z jakiegoś powodu potrzebujesz zmienić kolor mebli, z naszymi produktami jest to jak najbardziej wykonalne. Oczywiście nie będzie to darmowe, ale z pewnością nie tak drogie jak nowy mebel. 

Co ważne, tapicerka meblowa nie oferuje tak szerokiej gamy kolorystycznej, jak w naszym przypadku. Nasze lakiery, są możliwe do opracowania praktycznie w każdym kolorze i dzieje się to w warunkach laboratoryjnych, z zachowaniem wszelkich procedur dotyczących badania elastyczności, ścieralności czy poziomu matowości. Poniżej prezentuję paletę barw, którymi operujemy, ale zaznaczam, że możliwości kolorystyczne są dużo większe 🙂

Podstawowa paleta barw produktów FOMLY

Wystarczy, że podasz nam symbol koloru, który potrzebujesz, a my przeanalizujemy możliwość jego wykonania 😉 Stary mebel możesz nam odesłać, a my ściągniemy stary lakier, przeszlifujemy mebel i naniesiemy nowy kolor, zgodnie z Twoimi potrzebami 😉 Co więcej, chętnie pomożemy w kwestiach transportowych i logistycznych, wyniesieniem mebli i zapakowaniem ich do transportu. O NIEoczywistej Obsłudze Klienta FOMLY pisaliśmy tutaj. Słowem, jesteśmy po to aby Ci pomóc!

Indywidualne wzory czy kolory to nie jest dla nas problem

Opcja personalizacji nr 3 – A co jeśli chciałbym zmienić istniejący projekt, bądź przesłać swoją wizję na własny, nietuzinkowy mebel?

Jeśli widzisz na naszej stronie internetowej bądź w sklepie www.sklep.fomly.pl model, który spełnia Twoje wyobrażenie o meblu idealnym, ale nie w 100%… możesz się do nas odezwać z propozycją zmiany projektu. Jeśli jesteś biegły/a w narzędziach służących do projektowania 3D, tworzenia brył, możesz przesłać do nas swoją gotową propozycję, a my ją chętnie przeanalizujemy pod kątem produkcyjnym. Pisaliśmy o tym również w zakładce WSPÓŁPRACA. Zachęcamy do pobrania Wytycznych/wskazówek dla projektantów, które pomogą Ci w odpowiednim przygotowaniu swojego projektu.

Technologia, którą wypracowaliśmy w trakcie prawie 2 lat badań i testów, oferuje szerokie możliwości produkcji mebli/siedzisk w przeróżnych kształtach, wycinanych z bloków pianki – uwierz mi, warto te możliwości wykorzystać! 🙂 

To jak? Działamy? 🙂

Personalizacja mebli jest tematem szerokim, ale mam wrażenie, często pomijanym. Prawdopodobnie dlatego, że jakieś 80% siedzisk jest produkowanych w technologii tradycyjnego tapicerstwa meblowego (reszta to produkcja z tworzyw sztucznych typu polipropylen), które co do zasady jest mocno ograniczone jeśli chodzi o personalizację (nie mówiąc o wytrzymałości tapicerek meblowych, bezpieczeństwu użytkowania, czy odporności na zmienne warunki atmosferyczne). Z nami sytuacja jest nieco inna, łatwiejsza, przyjemniejsza. Wykorzystaj tą szansę!

Ukłony.

Do usłyszenia/zobaczenia!

E-book

Jak zadbać o higieniczną czystość mebli w przestrzeniach publicznych?

Podziel się tym!
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Tomasz Ilnicki

Tomasz Ilnicki

Opiekun klienta
Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!

Katalog Fomly

Odbierz bezpłatnie katalog mebli FOMLY i poznaj ulubione modele naszych klientów.

Sprawdź też:
Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!

Uzupełnij swoje dane

a na podany adres e-mail prześlemy katalog

Strona korzysta z plików cookies. Wyświetl szczegóły - Polityka prywatności