Im mniej, tym więcej – poznaj naszą filozofię konstruowania nowoczesnych mebli

Myślisz czasem o tworzeniu mebli jak o gotowaniu?

My w pewnym sensie właśnie tak podeszliśmy do tworzenia naszych projektów i przekuwania ich później w fascynujące produkty.

Kuchnia w zależności od regionu świata bywa bardziej złożona, pełna przypraw, unikatowych dodatków i złożonych procedur przyrządzania. Są też takie zakątki, w których wykorzystuje niewiele składników, a dania i tak budzą zachwyt. 

Ten drugi, “przepis” na gotowanie zakłada, że sukces odniesiesz tylko wtedy gdy do swoich potraw wykorzystasz składniki możliwie najwyższej jakości, a całość sporządzisz z najwyższą starannością. To dopiero wówczas te jakościowe składniki dadzą Ci zachwycający rezultat, bez tego ta pozornie prosta kuchnia nie obroni się sama.

W Fomly jak już pewnie wiecie mamy bardzo prosty przepis na nasz produkt

To w zasadzie trzy “proste” składniki – zupełnie jak makaron z krewetkami czy neapolitańska pizza. Korzystamy przecież z pianki, która otacza nas zewsząd, powłoki elastomerowej i lakieru – czym się tu zachwycać?

Rzecz w tym, że przepisu na to proste danie przed nami nikt w polsce wcześniej nie używał. Każdy z tych elementów mógłby być wykorzystany do tworzenia nowych ciekawych kompozycji ale nie był.

Nasza pianka to nie jest zwykła pianka tapicerska

Aby wyłonić odpowiedni materiał poświęciliśmy ponad 2 lata na badania i rozwój, tak aby surowiec ten spełniał nasze oczekiwania i komponował się z kolejnymi składnikami naszego “dania”. Opracowaliśmy i wciąż rozwijamy zaawansowane metody obróbki tego surowca, tak aby uzyskiwane przez nas formy mogły być możliwie najbardziej powtarzalne i wycięte z najwyższą precyzją. 

Po co przykładać się do pianki skoro i tak niknie ona po szczelną powłoką z odpornego elastomeru?

To kolejny punkt wspólnych z kuchnią. Pianka jest składnikiem, który może i nie wysuwa się na pierwszy plan w naszej “potrawie” ale bez zapewnienia najwyższej jakości serca naszego produktu, nawet najlepsze, kolejne składniki nie pozwolą na uzyskanie satysfakcjonującego rezultatu. 

Powłoka elastomerowa Fomly to najwyższy poziom ochrony mechanicznej, oferowany obecnie w branży meblowej. Ten trwały materiał musi jednak zostać starannie położony na precyzyjnie przygotowanym podłożu wolnym od wad. W przeciwnym razie niedoskonałości się uwydatnią, a ostateczny rezultat rozczaruje.

Lakier to więcej niż tylko kolor

W naszej kompozycji lakier nie jest tylko nośnikiem koloru, to również składnik nadający charakter gotowemu wyrobowi. To właśnie w lakierze zawarta jest ta część właściwości, które oprócz koloru wpływają na to jak oceniamy obcowanie z gotowym produktem. Nasze lakiery służą też nadawaniu rodzaju wykończenia. To dzięki nim elementy w jaskrawych, wręcz neonowych kolorach mogą przykuwać uwagę swoim połyskującym finiszem wtedy kiedy nam na tym zależy.

Jeżeli jednak tworzymy mebel do przytulnego i cichego wnętrza sięgamy po czernie lub brązy z matowym wykończeniem tworząc niemal zupełnie odmienne doświadczenie dla użytkownika. 

To właśnie dbałość o detale i świadomie korzystanie z dobrodziejstw naszej “kuchni” stanowią o wyjątkowości mebli Fomly.

E-book

Jak zadbać o higieniczną czystość mebli w przestrzeniach publicznych?

Podziel się tym!
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Tomasz Ilnicki

Tomasz Ilnicki

Opiekun klienta

Katalog Fomly

Odbierz bezpłatnie katalog mebli FOMLY i poznaj ulubione modele naszych klientów.

Sprawdź też:

Uzupełnij swoje dane

a na podany adres e-mail prześlemy katalog

Strona korzysta z plików cookies. Wyświetl szczegóły - Polityka prywatności