Im mniej, tym więcej – poznaj naszą filozofię konstruowania nowoczesnych mebli

Myślisz czasem o tworzeniu mebli jak o gotowaniu?

My w pewnym sensie właśnie tak podeszliśmy do tworzenia naszych projektów i przekuwania ich później w fascynujące produkty.

Kuchnia w zależności od regionu świata bywa bardziej złożona, pełna przypraw, unikatowych dodatków i złożonych procedur przyrządzania. Są też takie zakątki, w których wykorzystuje niewiele składników, a dania i tak budzą zachwyt. 

Ten drugi, “przepis” na gotowanie zakłada, że sukces odniesiesz tylko wtedy gdy do swoich potraw wykorzystasz składniki możliwie najwyższej jakości, a całość sporządzisz z najwyższą starannością. To dopiero wówczas te jakościowe składniki dadzą Ci zachwycający rezultat, bez tego ta pozornie prosta kuchnia nie obroni się sama.

W Fomly jak już pewnie wiecie mamy bardzo prosty przepis na nasz produkt

To w zasadzie trzy “proste” składniki – zupełnie jak makaron z krewetkami czy neapolitańska pizza. Korzystamy przecież z pianki, która otacza nas zewsząd, powłoki elastomerowej i lakieru – czym się tu zachwycać?

Rzecz w tym, że przepisu na to proste danie przed nami nikt w polsce wcześniej nie używał. Każdy z tych elementów mógłby być wykorzystany do tworzenia nowych ciekawych kompozycji ale nie był.

Nasza pianka to nie jest zwykła pianka tapicerska

Aby wyłonić odpowiedni materiał poświęciliśmy ponad 2 lata na badania i rozwój, tak aby surowiec ten spełniał nasze oczekiwania i komponował się z kolejnymi składnikami naszego “dania”. Opracowaliśmy i wciąż rozwijamy zaawansowane metody obróbki tego surowca, tak aby uzyskiwane przez nas formy mogły być możliwie najbardziej powtarzalne i wycięte z najwyższą precyzją. 

Po co przykładać się do pianki skoro i tak niknie ona po szczelną powłoką z odpornego elastomeru?

To kolejny punkt wspólnych z kuchnią. Pianka jest składnikiem, który może i nie wysuwa się na pierwszy plan w naszej “potrawie” ale bez zapewnienia najwyższej jakości serca naszego produktu, nawet najlepsze, kolejne składniki nie pozwolą na uzyskanie satysfakcjonującego rezultatu. 

Powłoka elastomerowa Fomly to najwyższy poziom ochrony mechanicznej, oferowany obecnie w branży meblowej. Ten trwały materiał musi jednak zostać starannie położony na precyzyjnie przygotowanym podłożu wolnym od wad. W przeciwnym razie niedoskonałości się uwydatnią, a ostateczny rezultat rozczaruje.

Lakier to więcej niż tylko kolor

W naszej kompozycji lakier nie jest tylko nośnikiem koloru, to również składnik nadający charakter gotowemu wyrobowi. To właśnie w lakierze zawarta jest ta część właściwości, które oprócz koloru wpływają na to jak oceniamy obcowanie z gotowym produktem. Nasze lakiery służą też nadawaniu rodzaju wykończenia. To dzięki nim elementy w jaskrawych, wręcz neonowych kolorach mogą przykuwać uwagę swoim połyskującym finiszem wtedy kiedy nam na tym zależy.

Jeżeli jednak tworzymy mebel do przytulnego i cichego wnętrza sięgamy po czernie lub brązy z matowym wykończeniem tworząc niemal zupełnie odmienne doświadczenie dla użytkownika. 

To właśnie dbałość o detale i świadomie korzystanie z dobrodziejstw naszej “kuchni” stanowią o wyjątkowości mebli Fomly.

E-book

Jak zadbać o higieniczną czystość mebli w przestrzeniach publicznych?

Podziel się tym!
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Tomasz Ilnicki

Tomasz Ilnicki

Opiekun klienta
Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!

Katalog Fomly

Odbierz bezpłatnie katalog mebli FOMLY i poznaj ulubione modele naszych klientów.

Sprawdź też:
Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!

Uzupełnij swoje dane

a na podany adres e-mail prześlemy katalog

Strona korzysta z plików cookies. Wyświetl szczegóły - Polityka prywatności