Dlaczego szlifujemy nasze meble?

Jak zapewne mogliście zobaczyć w naszych materiałach meble Fomly technicznie składają się z trzech podstawowych elementów: pianki, powłoki i lakieru. Ostatnio klient zapytał dlaczego na zdjęciach uwiecznione jest szlifowanie? Czy szlifujemy piankę?
Po co to w ogóle robimy?

Fomly to przede wszystkim powłoka.

To ona sprawia, że delikatna pianka tapicerska kojarzona głównie jako materiał delikatny, kruchy i słaby staje się budulcem ponadprzeciętnie trwałych i komfortowych mebli.

Powłoka uzyskiwana jest poprzez natrysk substancji zaliczanej do szerokiej kategorii polimoczników. To surowiec, który w swoich licznych odmianach znajduje zastosowanie także jako powłoka izolacyjna przy pracach dekarskich czy budowie basenów. Powłoka ta nanoszona jest natryskowo i choć na filmie lub zdjęciach może przypominać lakier w praktyce przypomina bardziej gorący budyń. 

Podobnie jak w przypadku lakierowania natryskowego i tutaj, w trakcie procesu produkcyjnego mogą pojawiać się zacieki czy miejscowe naddatki materiału. W przypadku natrysku powłoki występują one tym bardziej, że konsystencja materiału jest znacznie gęstsza niż np. w przypadku lakieru. Szlifowanie, które możecie zobaczyć w naszych materiałach to nie operacja na piance tylko właśnie na powłoce, która przygotowywana jest w ten sposób do lakierowania. 

Mimo, że meble zakrywane są kolejnymi warstwami niedopuszczalne jest pozostawianie niedoskonałości z myślą, że powłoka lub lakier je przykryją.

Praca z technologią Fomly ma taką specyfikę, że każdy kolejny etap/warstwę należy doprowadzić do możliwie najwyższej gładkości przed nałożeniem kolejnej. Dzieje się tak także w przypadku pianki stanowiącej serce każdego mebla. Musi być ona wycięta starannie i z zachowaniem najwyższej jakości. W przeciwnym wypadku wszelkie niedoskonałości zostaną uwydatnione na finalnym produkcie. 

Odpowiadając na pytanie postawione na początku szlifowanie to wyraz naszej troski o zapewnienie najwyższego poziomu jakości wykonywanej powłoki, a tym samym gotowego mebla. Produkcja mebli w technologii lekkich elastomerów przypomina bardziej manufakturę niż linię produkcyjną odbijającą kolejne, powtarzalne egzemplarze tego samego wyrobu. Nasza powłoka nie jest jednolita. Podobnie jak surowce naturalne ma za każdym razem swoją specyficzną strukturę i charakterystyczną niejednolitość. Wierzymy jednak, że nasza troska i zaangażowanie w zapewnienie najwyższej jakości sprawią, że korzystanie z naszych mebli będzie dla Was źródłem wygody i satysfakcji.

Zobacz wideo z naszego zaplecza produkcyjnego Fomly
E-book

Jak zadbać o higieniczną czystość mebli w przestrzeniach publicznych?

Podziel się tym!
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Tomasz Ilnicki

Tomasz Ilnicki

Opiekun klienta
Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!

Katalog Fomly

Odbierz bezpłatnie katalog mebli FOMLY i poznaj ulubione modele naszych klientów.

Sprawdź też:
Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!

Uzupełnij swoje dane

a na podany adres e-mail prześlemy katalog

Strona korzysta z plików cookies. Wyświetl szczegóły - Polityka prywatności