Dlaczego klasyczne poduchy w meblach ogrodowych to zły pomysł?

Mimo, że gdy piszę ten tekst jest zimno i deszczowo to nie mam złudzeń, że wielkimi krokami zbliża się lato. Niebawem sezon wystartuje i znowu będziemy mogli korzystać z mebli ogrodowych aby odpoczywać, jeść posiłki czy spędzać czas z przyjaciółmi na wolnym powietrzu. 

Prywatnie, od dłuższego czasu związany jestem z meblami Fomly i dobrodziejstwami tej technologii. Mam jednak na prywatnym wyposażeniu wiele klasycznych mebli ogrodowych i  często na ich przykładzie obrazuje co mogą dać nam dobrego ale z drugiej strony jakie mają wady i ograniczenia. Od kilku tygodni obserwuję u znajomych i partnerów biznesowych porządki w ramach, których wyciągane są z magazynów i przygotowywane do użycia wszelkie zestawy ogrodowe. Wiele z nich to często twarde i niekoniecznie wygodne, sztywne plastikowe krzesła ale często napotykam też wygodne sofy czy fotele wyłożone miękkimi poduszkami. 

Poduszki wyszywane są z syntetycznych nici. To dobry i powszechny kierunek zapewniający znacznie lepszą odporność na działanie zmiennej pogody niż np. tapicerka z naturalnej bawełny czy skóry. Wewnątrz poduszek znajduje się tradycyjnie wypełnienie z pianki tapicerskiej, a całość spajają mocne szwy. 

Meble ogrodowe można zostawić na zewnątrz, na noc, w zasadzie na cały sezon

W tym rzecz, że niekoniecznie. O ile konstrukcja z metalowych rurek, tworzyw sztucznych albo impregnowanego drewna faktycznie nie lęka się deszczu i burzy, tak miękkie wykończenie podobne jest tu bardziej do mebli stosowanych we wnętrzach. Syntetyczna tapicerka choć sama w sobie jest mniej podatna na nasiąkanie niż naturalna to nie tworzy przecież wodoszczelnej powłoki, która zapobiegłaby przemakaniu gąbki. Taka poduszka to dalej poduszka, a więc nie możemy liczyć na to, że choć przewidzianą ją do stosowania na zewnątrz nie będzie chłonąć wody.

Co bardziej zapobiegawczy pamiętają aby na koniec dnia chować poduszki pod zadaszeniem ale nie da się ukryć, że skutecznie komplikuje to korzystanie z mebli.

Dbanie o czystość i koszt beztroski

Namoknięte i często niewysychające przez wiele deszczowych dni poduszki mebli ogrodowych to dobre środowisko rozwoju grzybów i bakterii. Pomijając wątpliwe walory estetyczne zapleśniałych poduch, takie powierzchnie są zwyczajnie niehigieniczne i ich beztroskie użytkowanie w myśl zasady, że przecież jest to produkt do stosowania na zewnątrz może zrodzić liczne nieprzyjemne konsekwencje.

Gdy mowa jest o wykorzystaniu komercyjnym czyli takim, które obserwujemy u naszych klientów prowadzących działalność gastronomiczną czy hotelarską warto brać pod uwagę konieczność regularnego czyszczenia. Taka dodatkowa troska powoduje, że do mebli ogrodowych nie możemy podchodzić jedynie w taki sposób, że wystarczy je na początku sezonu ustawić, od czasu do czasu przetrzeć wilgotną ściereczką, a pod koniec lata schować z powrotem.

Sprytna aktualizacja do formy bezobsługowej

Wychodząc od doświadczeń naszych partnerów biznesowych i przyjaciół, którzy chcą dalej używać swoich mebli ogrodowych ale z przyjemnością uwolnili się od trosk i ograniczeń tradycyjnych poduszek tapicerowanych postanowiliśmy stworzyć dla nich siedziska w technologii Fomly.

Wprawdzie w ofercie Fomly znajdują się już meble ogrodowe ale zdaje sobie sprawę, że wiele klasycznych modeli wykonanych z rurek albo drewna wciąż ma wielu zwolenników. Postanowiliśmy więc zaproponować wymianę poduch na nowe, w takim samym wymiarze ale wykonanych w technologii zdejmującej z właściciela troskę o czystość, degradację pod wpływem warunków atmosferycznych czy nawet częstą dezynfekcję.

Z przyjemnością realizujemy zlecenia, w ramach których pobieramy wymiar ze starych mebli i na wzór produkujemy własne, szczelne i “pogodoodporne” poduchy, które obok walorów praktycznych pozostają dalej miękkie i komfortowe. 

E-book

Jak zadbać o higieniczną czystość mebli w przestrzeniach publicznych?

Podziel się tym!
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Tomasz Ilnicki

Tomasz Ilnicki

Opiekun klienta

Katalog Fomly

Odbierz bezpłatnie katalog mebli FOMLY i poznaj ulubione modele naszych klientów.

Sprawdź też:

Uzupełnij swoje dane

a na podany adres e-mail prześlemy katalog

Strona korzysta z plików cookies. Wyświetl szczegóły - Polityka prywatności