Jeżeli jakiś tekst (najczęściej na portalu plotkarskim) w tytule ma postawione pytanie, to zazwyczaj odpowiedź na nie brzmi “NIE”. Zapewniam Cię, że w tym przypadku jest dokładnie odwrotnie.
Taka praktyka to clickbait – kuszenie czytelnika jakimś nieprawdopodobnym tytułem i obietnicą, że po przeczytaniu artykułu zaspokoi swoją ciekawość, a na końcu i tak jest rozczarowanie. Dzisiejszy tekst nie traktuje jednak o metodach wabienia czytelników ale jego tytuł nie bez przyczyny jest tak napisany.
No bo jak właściwie realizować projekty wnętrzarskie na odległość? Może jakiś wstępny szkic, koncepcja? To jeszcze można zrealizować bez konieczności spotykania się ale na tym chyba kończy się możliwość pracy zdalnej w takim procesie.
Praca na odległość to w ostatnim czasie konieczność ale może warto dobrowolnie skorzystać z jej dobrodziejstw
Wielu z projektantów to wolni strzelcy. Projektują w zaciszu własnych pracowni gdzie odcinają się od tego co może ich rozpraszać i otaczają się tym co wspiera u nich procesy twórcze. Wizja braku konieczności przerywania pracy w takich komfortowych warunkach wydaje się kusząca ale w końcu trzeba będzie odwiedzić stolarnie, biuro projektowe producenta, przekalkulować parametry konstrukcji lub choćby pokazać palcem na kartce o co nam dokładnie chodzi w bezpośredniej rozmowie z wykonawcą.
W Fomly opracowaliśmy technologię, której w pewnym sensie skutkiem ubocznym jest możliwość realizacji zleceń produkcyjnych od momentu szkicu do finalnego produkt zupełnie na odległość.
Dotknij materiału, poznaj wytyczne i twórz do woli
Wielu z naszych klientów przed dokonaniem zakupu mebli z naszej kolekcji zazwyczaj najpierw zamawia próbki.
Poznanie materiału jest kluczowe dla zrozumienia jakie cechy będzie miał nasz nowy mebel. Tak samo jest w przypadku gdy nie mamy wcale zamiaru zamawiać gotowego wyrobu, a wręcz przeciwnie – zaprojektować własny. Wówczas, obok wzięcia próbki do ręki konieczne będzie zapoznanie się z naszymi wytycznymi.
To zestaw instrukcji i wskazówek dla projektantów, jak łatwo, przyjemnie i efektywnie projektować w naszej technologii.
Gdy w głowie rodzi się wizja, standardy branżowe pomagają uzyskać oczekiwany rezultat
Od wizji, pierwszego rysunku, do ostatecznego produktu jest tyle etapów pośrednich, że wydaje się niemożliwe aby móc być pewny świetnego rezultatu za pierwszym raz.
W istocie, jeżeli projekt ma wykorzystywać pewne innowacyjne, niezgłębione jeszcze w naszej praktyce produkcyjnej rozwiązania to proponujemy wykonywanie prób. W większości przypadków jednak jest to zupełnie realne aby na podstawie przesłanego projektu stworzyć wyrób zgodny z pierwotną wizją twórcy.
Pomocne są w tych przypadkach standardy branżowe zestawione z informacją o cechach naszego produktu udostępniane w wytycznych dla projektantów. Przed rozpoczęciem prac projektant wie jakie są minimalne i maksymalne wymiary elementów jakie możemy wykonać. Znana jest także średnia grubość powłoki oraz jej właściwości.
Rodzaj wykończenia (matowy lub błyszczący) ustalamy na poziomie wspomnianych wcześniej próbek, a kolor wybieramy z ustandaryzowanej palety zgodnej z NCS. Sam format pliku projektu jaki akceptujemy to DWG, DXF, 3DS, MAX, a więc coś co w branży jest zupełnym standardem.
Czy faktycznie mógł to zrobić? Byli w szoku!
Tak, odpowiedź na pytanie zawarte w tytule jest zdecydowanie twierdząca. Nawet jeżeli sam pomysł brzmi na tyle sensacyjnie, że aż mało prawdopodobnie to realizacje wykonane w ten sposób są faktem. W naszym portfolio znajdujemy już dziesiątki realizacji stworzonych w trybie zupełnie zdalnym i choć cenimy wartość bezpośredniego kontaktu w pracy to potrafimy zrozumieć dlaczego ta forma jest aż tak dobrze postrzegana.
Niezależnie od tego czy jest to w danym momencie rekomendowane czy nie, realizacja projektów produkcyjnych zdalnie w Fomly dostępna jest cały czas.